Uppfödare

Är du uppfödare och vill vara med på listan så behöver du vara medlem i CTK och meddela dig till Hemsidan

Meddela även om du inte längre önskar finnas kvar på listan, om du har ändrat dina kontaktuppgifter eller din hemsida.

Information till dig som uppfödare Avelsrekommendationer och riktlinjer

KennelOrtTelefonHemsida & Mail
Ballyhoo
Ylwa Frizdorf
Anna-Karin Hardebrink
Bjuv070 5805559www.ballyhoos.se
kennel@ballyhoo.se
Cairnstone’s
Pillan Klebo
Siljansnäs070 9402482www.cairnstones.se
pillan@cairnstones.se
Callamore
Janina Pfalzer
Stockholm070 7753999www.callamore.com
callamorecairns@gmail.com
Capraibexs
Anne-Marie Tibblin
Älvsjö070 9985357capraibexs.skaffahund.se
annemariecapraibexs@gmail.com
Caroq's
Per Nilsson
Kristianstad076 8028727www.caroqs.se
caroqs@outlook.com
Connewoo's
Helena Carlsson
Lars Carlsson
Hallstahammar073 5013786
070 2136095
www.kennelconnewoos.se
hicarlsson54@gmail.com

Crumb's
Anette Palm
Götene073 5034122palmwest@hotmail.se
Danjous
Ann-Christin Larsson
Ytterby070 8692681www.kennel-danjou.se
danjou400@gmail.com
Flatmandoo´s
Karin Eriksson
Örsundsbro076 1651015www.kennelflatmandoos.se
info@kennelflatmandoos.se


Goldclint's
Anna-Karin Tranehed
Sollentuna070 8797355www.goldclint.se
info@goldclint.se

Goldpenny's
Susanne Dufva
Sorunda070 8555911www.goldpennys.se
susannedufva@hotmail.com

Gulltorps
Corinna Kohler Råd
Nyköping070 3094286www.gulltorps.se
gulltorpskennel@gmail.com
Hagahus
Birgitta Wellenius-Lindstrand
Flyinge070 3816427www.hagahus.com
birgitta@hagahus.com
Happy Dust Bunny
Gunilla Aaker-Ströberg
Linderöd070 2376418www.kennelhappydustbunny.nu
mixo10@hotmail.com
Heldina's
Monika&Bengt Lindgren
Falun070 3340448
070 8996378
heldinas.lindgren@gmail.com
Hjohoo's
Elisabeth Theodorsson
Hjo070 5312250www.hjohoos.com
hjohoos@telia.com

Hjortronmyren's
Elisabeth Lind
Luleå070 6042172
Holmtebo
Elisabeth Ljungstorp
Holmtebo070 6012660
ljungstorp@yahoo.com
Kamiliagården
Helen Forsberg
Trelleborg070 2671833www.tbghelen.se
tbg.helen@gmail.com
Kullehus
Agneta Larsson
Perstorp070 5885970www.kennelkullehus.se
kullehus@telia.com
Lancaru`z
Niclas Landberg
Årjäng070 3284086niclas@lancaruz.se
Laphroaig's
Kim Malm
Viskafors0734 076565
033 136768
malm_kim@hotmail.com

Love For Cairn
Barbara Sundelin
Vendelsö070 541 92 10barbara.sundelin@gmail.com
Magnum-Opus
Linda Hjort af Ornäs
Rimbo070 2446422www.magnum-opus.se
Mitodos
Maria Ljung
Alingsås070 6457751https.mitodoskennel.se
marfor1103@gmail.com
Nose Cone
Marie Ansas
Björketorp0733 261063marie.ansas@gmail.com
Njoffeland
Margaretha ,Lars-G Hedström
Degerfors070 5620246
070 2837994
0586 42902
www.njoffelands.se
njoff1@telia.com
Northgrove
Diana Holmberg
Mjöhult070 2370800holmbergdiana@gmail.com
Rasken's
Mats Lindborg
Kungsör070 3729010www.kennelrasken.se
mats@kennelrasken.se
Residenset's
Ewa Lundén
Halmstad, Kvibille073 6420223ewa.lunden@gmail.com
Ringtorps
Marianne & Rune Åkesson
Ängelholm073 0509096www.ringtorps.se
ringtorps@gmail.com
Seedich
Christina Österlind
Svedala0730 465128seedich@gmail.com
Sinarpsdalen
Gunilla Lundgren
Båstad070 5100560www.dalagarden.com
dalagarden@hotmail.com
Skonfeldt's
Jessica Fernström
Norrköping070 7277209Skonfeldts Kennel
fernstroem@hotmail.com
Starglen
Mia Andersson
Eskilstuna070 5375185www.starglen.se
mia.starglen@telia.com
Starpepper's
Carina Pettersson
Lena Gustavsson
Hova / Otterbäcken070 5290475
070 3635996
www.starpeppers.se
kent.pettersson@gmail.com
lena.b.gustav5424@icloud.com
Stenrösets
Ulla Åhrberg-Renström
Åsa Massleberg
Åsa /
Strömstad
070 5521694
070 8987133
www.kennelstenroset.se
ulla.asa.stenroset@telia.com
Stoneglade's
Kerstin Wahlstrand
Grillby070 7180105www.stoneglades.se
kerstin.wahlstrand@gmail.com
Storbackors
Maria Käll Lundman
Falköping0706 782965 marialundman@hotmail.com
Stubby Sox
Marina Johansson
Gävle070 3991714
www.stubbysox.se
Stångenäsets
Claes Johansson
Annika Johansson
Brastad0523 14638
073 0266115
070 2619750
www.stangenasets.se
Tanliy's
Margareta Åteg
Eskilstuna073 5141610www.tanliyskennel.se
tanliys@hotmail.com
Terriland's
Merja Rundgren
Kalix070 2575159terrilands@gmail.com
Tistelön's
Görel Sundbäck
Vallda0736 522200info@gorelsundbeck.se
Tom Trick's
Veronica Danielsson
Skutskär070 8770710www.tomtricks.se
veronicadanielsson@hotmail.se
Tribuns
Ewa Söderwall
Louise Dufwa
Falkenberg / Stockholm072 3892023
072 2303689
www.tribuns.se
ewa.soderwall@gmail.com
lou.dufwa@gmail.com
Facebook kennel Tribuns
Trojkas
Elaine Lundberg
Arvidsjaur073 2914404trojkaskennel@hotmail.com
Wictory's
Inger Hansson
Segeltorp070 3035324www.wictorys.se
inger.hansson@valio.se
Zenith's
Charlotte Svala
Göteborg070 8262794https://zenith.skaffahund.se
charlottesvala@gmail.com
Zoot
Greta W.Alexis
Luleå070 6796170Kennel Zoot
greta.alexis@telia.com