Uppfödare

Är du uppfödare och vill vara med på listan så behöver du vara medlem i CTK och meddela dig till Hemsidan

Meddela även om du inte längre önskar finnas kvar på listan, om du har ändrat dina kontaktuppgifter eller din hemsida.

KennelOrtTelefonHemsida & Mail
Ballyhoo
Ylwa Frizdorf
Anna-Karin Hardebrink
Bjuv070 5805559kennel@ballyhoo.se
Cairnstone’s
Pillan Klebo
Siljansnäs070 9402482www.cairnstones.se
pillan@klebo.se
Callamore
Janina Pfalzer
Stockholm070 7753999www.callamore.com
callamorecairns@gmail.com
Capraibexs
Anne-Marie Tibblin
Älvsjö070 9985357capraibexs.skaffahund.se
annemariecapraibexs@gmail.com
Caroq's
Per Nilsson
Kristianstad076 8028727www.caroqs.se
caroqs@outlook.com
Connewoo's
Helena Carlsson
Lars Carlsson
Hallstahammar073 5013786
070 2136095
www.kennelconnewoos.se
hicarlsson54@gmail.com

Crumb's
Anette Palm
Götene073 5034122palmwest@hotmail.se
Danjous
Ann-Christin Larsson
Ytterby070 8692681www.kennel-danjou.se
danjou400@gmail.com
Flatmandoo´s
Karin Eriksson
Örsundsbro076 1651015www.kennelflatmandoos.se
info@kennelflatmandoos.se


Goldclint's
Anna-Karin Tranehed
Sollentuna070 8797355www.goldclint.se
info@goldclint.se

Goldpenny's
Susanne Dufva
Sorunda070 8555911www.goldpennys.se
susannedufva@hotmail.com

Gulltorps
Corinna Kohler Råd
Nyköping070 3094286www.gulltorps.se
gulltorpskennel@gmail.com
Hagahus
Birgitta Wellenius-Lindstrand
Flyinge070 3816427www.hagahus.com
birgitta@hagahus.com
Happy Dust Bunny
Gunilla Aaker-Ströberg
Linderöd070 2376418www.kennelhappydustbunny.nu
mixo10@hotmail.com
Heldina's
Monika&Bengt Lindgren
Falun070 3340448
070 8996378
heldinas.lindgren@gmail.com
Hjohoo's
Elisabeth Theodorsson
Hjo070 5312250www.hjohoos.com
hjohoos@telia.com

Hjortronmyren's
Elisabeth Lind
Luleå070 6042172www.hjortronmyren.com
Holmtebo
Elisabeth Ljungstorp
Holmtebo070 6012660
ljungstorp@yahoo.com
Kamiliagården
Helen Forsberg
Trelleborg070 2671833www.tbghelen.se
tbg.helen@gmail.com
Kullehus
Agneta Larsson
Perstorp070 5885970www.kennelkullehus.se
kullehus@telia.com
Lancaru`z
Niclas Landberg
Årjäng070 3284086niclas@lancaruz.se
Laphroaig's
Kim Malm
Viskafors0734 076565
033 136768
malm_kim@hotmail.com

Love For Cairn
Barbara Sundelin
Vendelsö070 541 92 10barbara.sundelin@gmail.com
Magnum-Opus
Linda Hjort af Ornäs
Rimbo070 2446422www.magnum-opus.se
Mitodos
Maria Ljung
Alingsås070 6457751https.mitodoskennel.se
marfor1103@gmail.com
Nose Cone
Marie Ansas
Björketorp0733 261063marie.ansas@gmail.com
Njoffeland
Margaretha ,Lars-G Hedström
Degerfors070 5620246
070 2837994
0586 42902
www.njoffelands.se
njoff1@telia.com
Northgrove
Diana Holmberg
Mjöhult070 2370800holmbergdiana@gmail.com
Rasken's
Mats Lindborg
Kungsör022 721062
070 3729010
www.kennelrasken.se
kennelrasken@tele2.se
Residenset's
Ewa Lundén
Halmstad, Kvibille073 6420223ewa.lunden@gmail.com
Ringtorps
Marianne & Rune Åkesson
Ängelholm073 0509096www.ringtorps.se
ringtorps@gmail.com
Seedich
Christina Österlind
Svedala0730 465128seedich@gmail.com
Sinarpsdalen
Gunilla Lundgren
Båstad070 5100560www.dalagarden.com
dalagarden@hotmail.com
Skonfeldt's
Jessica Fernström
Norrköping070 7277209www.skonfeldts.simplesite.com
fernstroem@hotmail.com
Starglen
Mia Andersson
Eskilstuna070 5375185www.starglen.se
mia.starglen@telia.com
Starpepper's
Carina Pettersson
Lena Gustavsson
Hova / Otterbäcken070 5290475
070 3635996
www.starpeppers.se
kent.pettersson@gmail.com
lena.b.gustav5424@icloud.com
Stenrösets
Ulla Åhrberg-Renström
Åsa Massleberg
Strömstad070 5521694
070 8987133
www.kennelstenroset.se
ulla.asa.stenroset@telia.com
Stoneglade's
Kerstin Wahlstrand
Grillby070 7180105www.stoneglades.se
kerstin.wahlstrand@gmail.com
Stubby Sox
Marina Johansson
Gävle070 3991714
026 145538
www.stubbysox.se
Stångenäsets
Claes Johansson
Annika Johansson
Brastad0523 14638
073 0266115
070 2619750
www.stangenasets.se
Tanliy's
Margareta Åteg
Eskilstuna073 5141610www.tanliyskennel.se
tanliys@hotmail.com
Terriland's
Merja Rundgren
Kalix070 2575159terrilands@gmail.com
Tistelön's
Görel Sundbäck
Vallda0736 522200info@gorelsundbeck.se
Tom Trick's
Veronica Danielsson
Skutskär070 8770710www.tomtricks.se
veronicadanielsson@hotmail.se
Tribuns
Ewa Söderwall
Louise Dufwa
Falkenberg / Stockholm072 3892023
072 230689
www.tribuns.se
ewa.soderwall@gmail.com
lou.dufwa@gmail.com
Facebook kennel Tribuns
Trojkas
Elaine Lundberg
Arvidsjaur073 2914404trojkaskennel@hotmail.com
Wictory's
Inger Hansson
Segeltorp070 3035324www.wictorys.se
inger.hansson@valio.se
Zenith's
Charlotte Svala
Göteborg070 8262794https://zenith.skaffahund.se
charlottesvala@gmail.com
Zoot
Greta W.Alexis
Luleå070 6796170greta.alexis@telia.com