Årets utställningar

Svenska Cairnterrierklubben

Ansluten till Svenska Kennelklubben och

Svenska Terrierklubben

Datum 

Ort

Arrangör

Domare

3 januari

Göteborg

Nordic

A-C Johansson

4 januari

Göteborg

SKK-I

M Ceccaralli  (IT)

02 mars   

Södertälje

Svtek 

M Nilsson

30 mars

Malmö

SKK-I

A Livö Buvik (N)

19 april 

Sundsvall 

Int SEV19

M Vikner Stafberg

28 April 

Västerås

SKK

K Scheel (DK)

11 maj

Tånga hed

Svtek 

M Jansen (NL)

12 maj

Lidköping

Nordic

S Björnes

18 maj

Hörby

Svtek

M Hogarty (IE)

25 maj

Gimo

Noric

J Törnblom 

25 maj

Piteå

SKK

M Nilsson

30 maj

Herre på täppan

CTK

Jens Myrman

2 juni

Norrköping

SKK

M Philips (GB) 

8 juni

Vänersborg

Nordic

B Blid v Schedvin

9 juni

Märsta

SKK

J Borregaard Madsen (DK)

15 juni

Leksand

SKK

I.Borchorst (DK)

15 juni

Skellefteå

Svtek

L Detry (B) 

15 juni

Tyringe

CTK

M Gisslén 

16 juni

Vännäs

SKK

C-G Stafberg

28 juni

Gällivare

Nordic

M Pylvänäinen-Suorsa (FIN)

29 juni

Borås

SKK

L More (USA)

6 juli

Alfta

SKK

N Janger (FIN)

7 juli

Smeträffen 

CTK

M Hoff

12 juli

Tvååker

Nordic

M Gadolin

13 juli

Tvååker

SKK

R Oliveira (ESP)

13 juli

Piteå 

SKK-I

S Knight (IRL)

14 juli

Tvååker

CTK

R Parker-Tucker (GB)

20 juli

Eskilstuna

Svtek

J Olsson

21 juli

Västerås

Nordic

C Sandberg

27 juli

Ransäter 

Nordic

P K Andersen (N)

28 juli

Torsby

Svtek

M Lindborg

3 augusti

Åsarna

Svtek

4 augusti

Svenstavik

Nordic

E Janzon

10 augusti 

Ronneby

SKK

J Madsen (DK)

11 augusti

Askersund

SKK

P Lundberg

17 augusti

Eskilstuna

SKK

J-E Ek

18 augusti

Överkalix

SKK

24 augusti

Ljungskile

SKK

C Hasselgren 

25 augusti

Upplands bro 

SKK-I

B Blid v Schedvin

31 augusti

Visby

SKK-I

M Dalgard (DK) 

31 augusti

Skellefteå

Svtek

T Himmrich

1 september

Visby

SKK

T Hehir (IRL) 

7 septmber

Öland

SKK

P K Andersen (N)

14 september

Gimo 

SKK

M Johansson

14 september

Bjuv

Svtek

P Martin (IE)

15 september

Bjuv

Svtek

L Lietonen (DK)

21 september

Eslöv

SKK

F Cochetti (IT)

5 oktober

Tånga Hed

Svtek

J Luscott (GB) 

12 oktober

Njurunda

Svtek 

13 oktober

Sundsvall 

SKK

3 november

Växjö

SKK-I

T Urek (Slov) 

9 november

Södertälje

Svtek

M Sörum (DK)

15 december

Stockholm 

Nordic