SVENSKA
CAIRNTERRIERKLUBBEN
- Rasklubb inom Svenska Kennelklubben -

 

 

STYRELSEN

LOKALAVDELNINGAR

MEDLEMSKAP

HISTORIK

RASSTANDARD

VALPHÄNVISNING

UPPFÖDARE A-Ö

AVELSUPPLYSNING

TRIMMARE

CAIRNBLADET

ÅRSBOKEN

UTSTÄLLNING

ÖVRIGA TÄVLINGAR

UTMÄRKELSER

FOTOGALLERI

ANSLAGSTAVLA

ONLINESHOP

LÄNKAR

STARTSIDA


SPONSORER

 


 

ÅRETS UTSTÄLLNINGAR


Obs ! Denna lista är preliminär !
Här kan du ladda hem CTK anmälningsblankett till klubbens utställningar .

Länk till inbjudningar klubbutställningar

UTSTÄLLNINGAR 2017
 

Dat Ort Arr Anm Domare  
05-jan Göteborg SKK-I   M.Forte, IRL  
06-jan Göteborg SKK-I   H.Stockmari, SF  
4-mar Sollentuna Svtek   S.Frisk  
10-mar Strängnäs SKK-I   Å.Cronander  
18-mar Malmö SKK-I   S.Frisk  
22-apr Västerås SKK   L.P.Texeira, PT  
06-maj Lidköping SKK-I   H.Peterzens  
07-maj Tångahed Svtek   P.Greenway, GB  
20-maj Piteå SKK   S.Thomas, AUS  
20-maj Hörby Svtek   M.Sörum, DK  
21-maj Hässleholm SKK-I   C-G.Stafberg  
25 maj Herre På Täppan CTK   M.Carlsson  
28-maj Gimo SKK-I   M.Gatica Gomez, Chile  
03-jun Norrköping SKK-I   A.Kantona, USA  
04-jun Norrköping SKK-I   B.Bosch, B  
05-jun Norrköping SKK-I   A.Schemel, Öst  
10-jun Skellefteå Svtek   N.Jovanovic, RS  
10-jun Vänersborg SKK   P.Lundberg  
11-jun Leksand SKK   C.Hasselgren  
17-jun Vännäs SKK-I   K.Nilsson  
30-jun Gällivare SKK-I   M.Vikner-Stafberg  
01-jul Borås SKK   J.Walsh, Irl  
07-jul Tvååker SKK-I   M.Jansen, NL  
08-jul Tvååker SKK   A.Buvik, N  
09-jul Alfta SKK   W.Wellens, NL           
15-jul Piteå SKK-I   J.Butkiene, LIT  
16-jul Sme´träffen CTK-O   J.Keeves, GB  
22-jul Eskilstuna Svtek   R.Irving, GB  
23-jul Köping SKK-I   J.Törnblom  
29-jul Ransäter SKK-I   K-E.Johansson  
30-jul Torsby Svtek   L.Johansson  
05-aug Åsarna Svtek   J-E.Ek  
05-aug Visby SKK   M.V-Stafberg  
06-aug Visby SKK-I   K.Maye, Irl  
06-aug Svenstavik SKK-I   K.Metteri-Gold, Fin  
12-aug Ronneby SKK-I   L.Harwood, Austr.  
12-aug Överkalix SKK   A.Sume, Est  
13-aug Askersund SKK-I   S.Lepasaar, Est  
19-aug Eskilstuna SKK   M.Nilsson  
20-aug Norrköping SKK   H.Härling  
26-aug Ljungskile SKK   H.Härling  
27-aug Upplands Bro SKK   A-L.Munkvall  
02-sep Öland SKK   R.Hubenthal, N  
03-sep Högbo SKK-I   V.P.Kumpumäki, Fin  
09-sep Bjuv Svtek   M.Johnston, IRL  
09-sep Gimo SKK   VM.Szpunar, Pol  
10-sep Eslöv SKK-I   H.Gruttner, D  
10-sep Skellefteå Svtek   H.Quigg, IRL  
07-okt Tångahed Svtek   H.Laine Jensen, DK  
08-okt Sundsvall SKK-I   I.Hansson  
28-okt Sollentuna Svtek   A.L.Munkvall  
05-nov Växjö SKK-I   G.Hagström  
26-nov Malmö, Derbyt Svtek   S.Jernhake  
17-dec Stockholm SKK-I   J.Hamlot, N